Як навчити дитину одягатися?
Всі мами хочуть опікувати своїх діток як можна довше. Але все одно, рано чи пізно, малюків потрібно вчити самостійності. У тому числі їх треба навчити самостійно одягатися.
Краще всього приступати до цього процесу ще до початку відвідування дитячого садка. У віці 2-3 років у дитини настає період, коли він намагається копіювати дії своїх батьків. Малюк наполегливо відмовляється від вашої допомоги і робить все сам – орудує ложкою і виделкою, збирає іграшки, одягається.
Починати виробляти навички самостійного одягання стоїть із зворотного процесу – роздягання. Нехай ваша дитина спробує хоча б частково зняти з себе одяг – шапочку, шкарпетки, колготки. Звичайно в півтора рочки більшості дітей це вдається досить легко. Якщо ж у малюка виникають труднощі – не біжіть відразу на допомогу. Нехай дитина спробує сам розібратися в труднощах. Якщо ж йому це не вдається – мама може тільки підштовхнути його до вирішення проблеми, але не робити все за нього.
Увага! Якщо постійно робити за дитину всі дії – можна придушити інтерес до самостійного розвитку. Пам'ятайте, вашої уваги та допомоги має бути в міру!
У віці 1-3 років процес одягання-роздягання може займати досить багато часу. Враховуйте це, коли плануєте свій день або якісь походи в гості або на прогулянки. Не квапте і не гнівайтесь на малюка.
Якщо у дитини ні особливого інтересу до самостійного одягання – підштовхніть його. Почніть одягати його самі і попросіть закінчити цей процес. Наприклад, надіньте один носочок, а другий нехай малюк спробує одягнути сам.
Природно, що в період становлення навички одягання-роздягання батькам варто вибирати одяг без складних елементів – ґудзиків, застібок тощо Светри та футболки мають бути з вільної горловиною, взуття на липучках.
Почати вчити дитину одягання можна з його іграшок. Попросіть малюка одягнути його улюблену ляльку. Або пограйте з малюком в ігри з переодяганнями. Влаштовуйте змагання з одягання – хто перший одягнеться перед виходом на вулицю і т. п. Купуйте дитині іграшки, які розвивають моторику.
Для запам'ятовування послідовності одягання використовуйте старі добрі паперові ляльки з одягом. Такі ляльки можна зробити і самостійно знову ж залучити до цього своїх діток. Щоб дитині було легше запам'ятати де перед і зад в одязі – купуйте одяг з нашивками.
Заохочуйте вашу дитину і до купівлі одягу, запитуйте, що подобається, а що ні. При одяганні дайте можливість дитині самій вибрати одяг. Нехай навіть якщо його вибір буде не зовсім вдалим – постарайтеся спокійно і дохідливо пояснити, чому варто вибрати щось інше.
Не забувайте хвалити і заохочувати вашу дитину і тоді все у нього виходитиме легко і впевнено!